poniedziałek, 16 września 2013

Autumn trends

Powoli, małymi kroczkami zbliża się do nas kalendarzowa jesień, chociaż za oknem pogoda wskazuje na to, że już nastała. Średnio mnie to cieszy, bo nie jestem zwolenniczką zakładania kilku warstw, ale cóż zrobić? Czas biegnie nie ubłagalnie a razem z nim pojawiają się nowe trendy. Dziś przedstawię kilka z nich, według mnie godnych poświęcenia uwagi.

1. KobaltPrzepiękna suknia Jasona Wu zamykająca pokaz na Fashion Week'u w Nowym Jorku. Kobalt może być noszony w wersji total look (i wcale nie mam na myśli tylko sukienek), jak i również możemy skupić się na pojedynczych elementach. Poza tym ten kolor króluje niemal w każdym sezonie, a więc jest to inwestycja na lata ;)

2. CętkiPropozycja od Moshino Cheap & Chic. Osobiście wolę jakieś wstawki na ubraniach (tak jak sukienka na załączonym obrazku), czy dodatki w cętki, niż ubierać się cała na panterkę. Jest to jeden z tych printów, które wiecznie powracają i wciąż są na fali. U mnie w szafie panterka już gości, toteż jak na razie skupiam się na innych trendach.

3. DamaKreacje Bottegi Venety to istne lata 40. W sumie mogę powiedzieć, że odnalazłabym się w tym stylu, bo lubię eksperymentować, a wszechobecna tu czerń przybiera najróżniejsze formy. Dopasowane spódnice midi, zaznaczona talia, czy podkreślone ramiona... Wszystko idealnie ze sobą współgra!

4.KrataTym razem krata występuje w tradycyjnym wzorze - rodem ze Szkocji. Nosimy ją na prześwitujących koszulach i do ciężkich butów. Całkiem inny charakter nada jej złoto, jak u Moshino. Ja chyba jednak nie jestem na tyle odważna, żeby ubrać się w nią od stóp do głów, dlatego u mnie krata tylko na koszulach :)

5. KwiatyDosyć ciekawe połączenie sukienki w kwiaty ze 'szkolną' białą koszulą. Zawsze podobały mi się projekty Valentino (zresztą nie tylko jego) i z tej stylizacji na pewno można się zainspirować. Kwiatowy total look to kwintesencja kobiecości, a powagi dodaje biały kołnierzyk. Z kolei ten element kontrastuje z krwistoczerwonymi szpilkami. Prosto i dziewczęco!

6. Military Nie wiem czemu, ale ten zestaw zrobił na mnie niemałe wrażenie. Baskinka i styl wojskowy? Czemu nie. Prabal Gurung jest tego najlepszym dowodem. Idealne zestawienie dwóch kontrastowych stylów. Całość podkreślają skórzane dodatki, chociażby w postaci rękawiczek. A to futerko... Ideał i już!

7. Pudrowy różBlumarine w tym sezonie stawia między innymi na ten  jakże subtelny kolor. Ja czuję się w nim tak lekko i swobodnie... Dlatego kojarzy mi się głównie z latem. Tutaj jednak patrząc na materiały widać, że śmiało możemy ubierać się tak na każdą porę. Uniwersalność to coś, co bardzo sobie cenię.

Póki co to tyle. Trendów mogłabym jeszcze kilka wymienić, ale część zostawię na później.
Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko wybrać się na zakupy ;)
Katy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz